Систем снабдевања водом општине Власотинце је стабилан - штедимо да би имали!!!
Према подацима Републичког хидрометеоролошког завода на укупно осам метеоролошких станица, током јуна није измерена нити једна једина кап кише.
Драстичне промене климатских услова захтевају и промену понашања потрошача. зато апелујемо на савесност и рационалност у потрошњи воде како би воде било за све.
При оваквим метеоролошким условима, у комбинацији са високим дневним температурама, напрезање и притисак на водоводни систем је огромно. Такви услови утичу на рад опреме, цевовода, црпних станица, трафо станица и крајње – на рад запослених у Предузећу, а посебно на рад теренских екипа које раде на санацији кварова на водоводним инсталацијама.
Посебно оптерећење трпи систем дистрибуције воде нерационалним понашањем потрошача који у шпицу потрошње воду користе ненаменски за пуњења базена, заливање травњака и башти, наливања бетона што изазива пад притисака у периферним деловима система у периоду од 18.00 – 22.00 часова.
У сусрет данима који су најављени као екстремно топли и без падавина, снабдевања водом из градског водовода је стабилно и тренутна производња воде је 72 л/с и задовољава све потребе становништва за здравом пијаћом водом.
Вода из градског водовода је по резултатима испитивања и мишљењу ЗЗЈЗ Лесковац 100% хигијенски исправна и у складу са Правилником о хигијенској исправности воде за пиће.
У претходних неколико година значајно смо унапредило систем дистрибуције и потискивања воде ка рубним деловима града а реконструкцијом делова улица са највећим бројем хаварија значајно смањили губитке воде у систему.
Уколико сe вoдa из систeмa градског вoдoвoдa користи зa основне потребе, за пиће, припрeмање хрaнe и за oдржaвaњe личнe и хигијене дoмaћинствa, биће је у довољним количинама за све.
ЈКП “Водовод” Власотинце има разумевања за повећану потребу потрошача за водом током лета, али активности као што су: наводњавање пољопривредних и заливање зелених површина, пуњење индивидуалних резервоара, бунара и базена, поливање и хлађење плочника, тераса и дворишта, прање возила, злоупотреба хидраната, представљају ненаменску потрошњу воде за пиће.
Због свега наведеног, молимо потрошаче да се суздрже од ненаменске потрошње воде, у периоду од 18.00 до 22.00 часова.
Стабилност система је заједничка одговорност – колико у нашим рукама као снабдевача, исто тако и у вашим рукама као потрошача.

